Mətbuat xidmətinin məlumatı 10 Aprel, 2019
Aprelin 10-da Bakıda, Babək prospektində məcburi köçkünlərin məskunlaşdıqları binada yanğın baş verib.
Bu barədə xəbər alındıqdan dərhal sonra Baş nazirin müavini Əli Əhmədov, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev, Nizami rayon icra hakimiyyətinin başçısı Arif Qasımov, Dövlət Komitəsinin sədr müavinləri və digər məsul işçilər hadisə yerində olublar.
Yanğın baş verdikdən sonra Dövlət Komitəsi tərəfindən yaradılmış komissiya hadisə yerinə gedib, siyahıyaalınma aparılıb.
Qeyd edək ki, yanğın binanın üçüncü mərtəbəsində, dəhlizdə baş verib. Yanğının söndürülməsi zamanı sudan ziyan dəymiş 23 mənzildə yaşayan məcburi köçkünə dövlət tərəfindən kirayə pulu veriləcək.
Yanğın zamanı yanğınsöndürənlər tərəfindən biri azyaşlı olmaqla 2 nəfər xilas edilib, 10 nəfər sakin təxliyə olunub. Hadisə nəticəsində 2 nəfər xəsarət alıb, xəsarət alan şəxslərdən birinə hadisə yerində, digərinə xəstəxanada ilkin tibbi yardım göstərilib.
Yanğının başvermə səbəbləri Fövqəladə Hallar Nazirliyi tərəfindən araşdırılır, dəymiş ziyan müəyyənləşdirilir. Araşdırmadan sonra yekun rəy veriləcək. Rəy əsasında müvafiq hüquqi addımlar atılacaq.

Information of Press Service
On April 10, a fire occurred in the building where internally displaced persons settle in Babak Avenue, Baku.
Immediately after receiving this information, Deputy Prime Minister Ali Ahmadov, Chairman of the State Committee on Deals of Refugees and Internally Displaced PersonsRovshan Rzayev, Head of Nizami district Executive Power Arif Gasimov, Deputy Chairmen of the State Committee and other officials were present at the scene.
After the fire occurred, the commission established by the State Committee went to the scene and census was conducted.
It should be noted that the fire occurred on the third floor of the building, in the corridor. The internally displaced persons living in 23 apartments damaged due to water during fire extinguishing will be provided with rental fee by the state.
During fire, 2 people, including one juvenile, were rescued by firefighters and 10 residents were evacuated. As a result of the accident, 2 people were injured and one of them was provided with primary medical assistance at the scene and the other one – at the hospital.
The causes of the occurrence of fire are investigated by the Ministry of Emergency Situations and the damage caused is determined. After the investigation, final opinion will be given. Relevant legal steps will be taken on the basis of the opinion.