Görüşlər 02 İyul, 2019
İyulun 2-də Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev vətəndaşların növbəti qəbulunu keçirib.
Qəbulda Bakı şəhəri və ətraf rayonlarda müvəqqəti məskunlaşmış, əvvəlcədən qəbula yazılmış 40-dan çox vətəndaş iştirak edib. Onların əksəriyyətini məcburi köçkünlər təşkil edib.
Müraciətlər, əsasən, kommunal xidmətlər, mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması, vahid aylıq müavinət, məşğulluq və zəbt olunmuş evlərlə bağlı olub.
Məlumat verilib ki, məcburi köçkünlərin problemlərinin həllini sosial siyasətin prioritet istiqamətlərindən biri müəyyən edən Prezident İlham Əliyev onların mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması, maddi rifah halının yüksəldilməsini daim diqqət mərkəzində saxlayır, bu istiqamətdə verilən tapşırıqlar ardıcıl icra olunur.
Birinci vitse-prezident xanım Mehriban Əliyevanın tapşırığı əsasında hələ də qəzalı və həyat üçün təhlükəli şəraitdə yaşayan məcburi köçkünlərin birinci növbədə köçürülməsi ilə bağlı işlər intensivləşib.
Qəbul zamanı səsləndirilən bütün müraciətlər qeydə alınıb. Onların araşdırılması üçün müvafiq şöbələrə tapşırıqlar verilib.

Görüşlər 02 JULY, 2019
Rovshan Rzayev, Chairman of the State Committee for Affairs of Refugees and IDPs, hold the next reception of citizens on July 2.
More than 40 citizens, temporarily settled in Baku and surrounding districts registered in advanc, participated in the reception. Most of them were internally displaced persons.
The appeals were mainly related to communal services, improvement of housing and living conditions, single monthly allowances, employment and captured houses.
It was noted that defining solution of the problems of internally displaced persons one of the priorities of social policy, President Ilham Aliyev always focuses on improving their living conditions, increasing the material wellbeing, and the tasks given in this direction are consistently implemented.
On the instruction of the First Vice President Mrs. Mehriban Aliyeva, work on relocation of internally displaced persons who are still living in critical and life-threatening conditions first has been intensified.
All the appeals during the reception were recorded. Relevant divisions have been assigned for their investigation.