Görüşlər 06 Avqust, 2019
Avqustun 6-da Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev vətəndaşların növbəti qəbulunu keçirib.
Dövlət Komitəsinin sədri əksəriyyəti məcburi köçkün olan 30-dan çox vətəndaşı növbəlilik prinsipi əsasında fərdi qaydada qəbul edib, onların müraciətlərini dinləyib. Vətəndaşların müraciətləri, əsasən, mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması, kommunal xidmətlər, status, vahid aylıq müavinət, məşğulluq və digər məsələlərlə əlaqədar olub.
Onlara bir daha bildirilib ki, qaçqınların və məcburi köçkünlərin problemlərinin həlli Prezident İlham Əliyevin sosial siyasətinin prioritet istiqamətlərindəndir. Bu kateqoriyadan olan vətəndaşların mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması üçün mühüm tədbirlər görülür və proses mərhələli şəkildə həyata keçirilir. Birinci vitse-prezident xanım Mehriban Əliyeva ən ağır və qəzalı şəraitdə yaşayan məcburi köçkünlərin yeni mənzillərə birinci növbədə köçürülməsi ilə bağlı verdiyi tapşırığın icrasını nəzarətdə saxlayır.
Qeyd edək ki, Dövlət Komitəsinin sədri tərəfindən vətəndaşların qəbulu hər həftənin çərşənbə axşamı günü keçirilir.

Görüşlər 06 August, 2019
On August 6, Rovshan Rzayev, Chairman of the State Committee for Refugees and IDPs held the next reception of citizens.
Chairman of the State Committee individually received more than 30 citizens, many of whom were IDPs and listened to their appeals. The appeals of citizens were mainly related to improvement of housing and living conditions, utilities, status, single monthly allowance, employment and other issues.
They were informed once again that addressing the problems of refugees and IDPs is of the priorities of the President Ilham Aliyev`s social policy. Important measures are being taken to improve the housing and living conditions of citizens from this category and the process is carried out in stages. The First Vice President Mrs. Mehriban Aliyeva keeps the execution of her instruction about relocating the IDPs living under the most severe conditions and in damaged buildings to new apartments in the first place under control.