Görüşlər 10 Sentyabr, 2019
Sentyabrın 10-da Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev vətəndaşların növbəti qəbulunu keçirib.
Dövlət Komitəsinin sədri əksəriyyəti məcburi köçkün olan 40-dan çox vətəndaşı növbəlilik prinsipi əsasında fərdi qaydada qəbul edib, onların müraciətlərini dinləyib. Müraciətlər mənzil-məişət problemləri, vahid aylıq müavinət, status, məşğulluq və digər məsələlərlə bağlı olub. Bütün müraciətlər müvafiq qaydada qeydə alınıb və rəsmiləşdirilib. Vətəndaşlara bildirilib ki, hər bir müraciət araşdırılacaq, qanunauyğun tədbirlər görüləcək və bu barədə onlara məlumat veriləcək.
Qeyd edilib ki, məcburi köçkünlərin mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması üçün respublikanın müxtəlif bölgələrində yaşayış binalarının tikintisi davam etdirilir.

Görüşlər 10 September, 2019
On September 10, Rovshan Rzayev, Chairman of the State Committee for Refugees and IDPs held the next reception of IDPs.
Chairman of the State Committee individually received more than 40 citizens, many of whom were IDPs and listened to their appeals. Appeals were mainly related to the problems of housing and living conditions, single monthly allowance, employment, status and other issues. ll appeals were accordingly recorded and formalized. Citizens were said that each appeal will be investigated, appropriate measures will be taken according to legislation and they will be informed about it.
It was noted that Construction of residential buildings in different parts of the country is underway to improve the housing and living conditions of IDPs.